Administrative Posts

  • Human Physiology (BIO-2B05) Module Organiser.
  • Since January 2003-2005, I organised weekly seminars for the Cell Sector.
  • I was a member of the Quinquennial review committee for the Biological Sciences degree course.
  • From August 2006 to July 2011, I was Deputy Director of Teaching and Learning (School of Biological Sciences).
  • From 2009-2011, I was Chair of the Assessment Working Group within the School of Biological Sciences.
  • From August 2012-present, I am Senior Advisor with the School of Biological Sciences.
  • From March 2018-present, I am Co-Director for Equality and Diversity in the School of Biological Sciences.

ID: 19150